3-ugersrejse

3-ugers rejse

For mange er en golfrejse forbundet med ophold på hotel og den service, som følger med. På vores 3-ugers rejser får du et mini-long stay med hotelophold. Ingen indkøb og madlavning, men hotelservice med omfattende buffetmorgenmad, god kvalitet på indkvarteringen og serverede middage – alt sammen med det vi altid tilbyder; golf, golfvært samt turneringer og udflugter.

Fra 29 495 ,-

Spanien, Gran Canaria

Anfi Tauro

I Taurodalen på Gran Canarias solrige sydvestkyst ligger Anfi Tauro – et attraktivt rejsemål for dig, der ønsker at kombinere afslapning med golf. Her venter rummelige boliger, et behageligt klima året rundt og golfbanen lige uden for døren, hvilket gør området ideelt til en længe ventet Long Stay-rejse.

Tunesien, Hammamet

Citrus Golf

Citrus Golf udenfor Hammamet er ikke bare en almindelig golfbane, men et komplet golfanlæg med i alt 45 huller og gode træningsområder. Hjertet i anlægget er klubhuset og fra klubhuset er der ikke mange meter til første tee, rangen eller restaurantens udendørsservering.